Hodowla MoiaGioia

Strona domowa MoiaGioia – Rhodesian Ridgeback kennel

O hodowli

MOJE PSY TO PRZEDE WSZYSTKIM MOJE DZIECI! Dlatego pragnę, aby miały spokojne, zdrowe, długie i szczęśliwe życie.

Dlatego zawsze moim priorytetem będzie dbanie o zachowanie zdrowia oraz stabilnej psychiki psów pochodzących z mojej hodowli .

Kojarzeni przeze rodzice miotów są przebadani pod kątem najczęściej występujących chorób oraz nie wykazują żadnych problemów zdrowotnych. Mają miły temperament, są psy zrównoważone, odważne, a przy tym absolutnie nie agresywne. Mają świetne umiejętności komunikacyjne.

Do tego oczywiście są doskonałymi przedstawicielami rasy, zarówno pod kątem temperamentu, jak i eksterieru. Wybieram harmonijne, eleganckie psy zgodne ze wzorcem FCI, nie podążając za panującymi trendami. Bo to (jak niestety wyraźnie pokazuje historia innych ras) prowadzi ostatecznie do wynaturzenia, powielania wad budowy, chorób a czasem nawet to pozbawienia możliwości wykonywania podstawowych funkcji życiowych.

Rhodesian Ridgeback to przede wszystkim pies gończy, dlatego ważne jest aby utrzymać w rasie cechy pozwalające mu doskonale i wydajnie robić to, do czego został stworzony. A został stworzony do biegania.

Żyję z rodezjanami od kilkunastu lat. Dzięki temu zdobyłam duże doświadczenie, wiedzę oraz przede wszystkim nauczyłam się je rozumieć. Dlatego wiem jak ważne jest budowanie więzi, komunikacja, odpowiednia socjalizacja oraz wychowanie od najwcześniejszych dni. Ridgebacka się nie tresuje. Ridgebacka się wychowuje! Nie jest dobrą metodą wymuszanie posłuszeństwa – trzeba zadziałać tak, aby to pies chciał zrobić to, czego od niego oczekujemy.

Taką pracę wykonam w trakcie pierwszych miesięcy życia moich szczeniąt i takiej pracy będę uczyć wszystkie przyszłe rodziny moich „dzieci” tak, aby ich wspólne życie było spokojne, zdrowe, długie i szczęśliwe.